Сокири


Сокира - інструмент № 1 на дачі

Сокирка - старовинний інструмент, незамінний помічник дачника. Ще в давнину у слов'ян вважалося непристойним просити у сусіда сокиру-колун. Кожен господар мав власний інструмент.

Сокира садівникові потрібна завжди - нарубати дров, щось полагодити, зрубати дерево, побудувати будинок і т.п. Зовнішній вигляд сучасного топірця практично нічим не відрізняється від його попередників - подовжена рукоятка з насадженою гострою насадкою.

Але, не зважаючи на зовнішню схожість, тепер нескладно купити сокиру з більш продуманою, ергономічною конструкцією.

Як вибрати сокиру?

  1. Гостра частина

Перш за все, оглядаємо гостру частину. Вона повинна бути добре загостреною, зробленою з легованої, вуглецевої, інструментальної сталі. Леговані сокири - найміцніші, надійні. Робоча частина являє собою обух, що кріпиться до ручки, і загострене полотно.

Ріжуча частина інструмента відрізняється розмірами. Широким різаком рубають дерева, великі колоди. Хорошу сокиру, оснащену різаком середнього розміру, використовують для садових робіт, туристичних походів. Вузькі топірці називають «колун». Їх використовують для розколювання дров, заготівлі трісок для розпалювання, заточування клинків.

Кромка ріжучої частини також сильно впливає на результат роботи. Вона відрізняється прямою чи округленою формою.

У столярній справі гострота леза дуже важлива. Оптимальний кут заточення - від 30 до 40 градусів. Практичною вважається фінська заточка - знизу кромка під гострий кут, а зверху - під тупий.

  1. Топорище

Рукоятка не менш важлива, ніж ріжуча частина. Що краще збалансований інструмент, то менш стомлюючою буде робота. В інтернет-магазині «Флорамакс» продають сокири, оснащені легким порожнистим сокирищем з міцного матеріалу. Центр тяжкості такого топірця зміщений до голівки. Працювати подібним інструментом просто, приємно.

Також звертаємо увагу на довжину топорища. Для коління дров відмінний варіант - рукоятка 35-50 см. Для походів, нескладних робіт на дачі - 20-30 см.

Майстри столярної справи радять купувати інструмент, який має рукоятку, що у 7 разів довша за ширину обуха. Такою сокирою зручно замахуватися, наносити сильний удар.

Вигин топорища не повинен бути занадто великим. Вибирайте моделі, в яких кінець ширший за основну частину. Це гарантія того, що топірець залишиться у вас під час рубки.

  1. Вага сокири

Вага інструмента впливає на швидкість роботи, стомлюваність людини. Але занадто легкою сокирою не вдасться впоратися з грубою колодою. Тому краще придбати декілька сокир різної ваги, і використовувати їх по ситуації.

На floramax.com.ua можна купити колун високої якості за вигідною ціною. Оперативно доставимо замовлення по Україні.

Купуйте хорошу сокиру для садового набору інструментів, щоб при необхідності ви могли наколоти дров, зрубати дерево чи виконати іншу столярну роботу.


Порівняння товарів (0)



Показано з 1 по 5 із 5 (всього 1 сторінок)